Меню сайту
Категорії розділу
Вільна творчість [7]
Для розміщення публікацій поза конкурсами, для тих, хто просто бажає ознайомити спільноту зі своєю творчістю
Журналістська робота [13]
есе, нарис, інтерв`ю
Літературний твір [70]
новела, оповідання, гумореска, оригінальний жанр
Словосвіт - 1 [60]
Конкурс Словосвіт
Конкурс літературної творчості «Словосвіт»
Контролюймо владу!
Про моніторинг міської ради
Друзі сайту
СтрийПорт - каталог сайтів Стрийщини
Форма входу
Помилкам бій!
  Знайшли помилку?
 Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter!

(це не стосується конкурсних робіт, за їх грамотність відповідальність несуть виключно автори, адміністрація помилок в них не виправляє, якщо маєте до них зауваження - пишіть в коментарях до твору)

  Система Orphus
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Конкурсні роботи
Головна » Статті » Словосвіт - 1

Про те, що відбивається в моїх очах
      Немає на земній кулі такої чарівної, багатої та щедрої країни, як наша ненька-Україна і такого працьовитого, доброзичливого і щирого народу, як її дочки і сини.
      Серед усіх чарівних куточків західної України розташована Стрийщина. На її територію з мальовничих Карпат спливають гірські потічки, які формуються в річки Стрий, Свіча, Сукіль, Колодниця, Бережниця, в яких джерельно-чисті води несуться до однієї з найбільших річок України – Дністра.
      Стрийщина одна з найбільш густозаселених районів Львівщини. На незначній території розташовано більше шістдесяти населених пунктів, які потопають в зелені лісів і омиваються повноводними річками.
      Особливої уваги заслуговує місто-курорт Моршин, який ще в 19 столітті приймав високопосадових осіб з усієї Австро-Угорської імперії. І зараз Моршин залишається головним лікувальним курортом західної України, який щорічно відвідує все більше і більше людей із України та закордону. Вода з моршинських джерел допомагає при лікуванні різних хвороб, а чисте повітря сприяє доброму настрою і хорошому відпочинку.
        Районний центр місто Стрий розташований в долині мальовничої однойменної річки. В ньому знаходиться більшість культурних і навчальних закладів, промислових підприємств. Місто Стрий нараховує тринадцять загальноосвітніх навчальних закладів, дванадцять дошкільних навчальних закладів, три професійно-технічних та одне професійно-художнє училище  і коледж при  Львівському національному  аграрному університеті, крім цього, Стрийська філія інституту підприємництва та перспективних технологій при національному університеті «Львівська політехніка».Також діють позашкільні заклади освіти: міська та районна ДЮСШ, станція юних техніків, дитяча музична школа, школа мистецтв, центр творчості дітей та юнацтва, хорова школа «Щедрик». У нашому місті на сьогоднішній день діє близько десятка музеїв: музей «Верховина», музей Петра Обаля – виставкова зала українського художника і викладача малювання, меморіальний комплекс «Борцям за волю України» - розташований в будинку колишньої тюрми, музей-садиба родини Бандерів, музей Ольги Бачинської, музей-кімната Остапа та Нестора Нижанківських, музей бджільництва Прикарпатського краю.
    Місто Стрий пам’ятає виступи Івана Франка (у 1903р. на відкритті Народного дому), Ольги Кобилянської, Василя  Стефаника та багато інших. Проте, це славне місто виховало багато своїх видатних людей. Таких як: Шевчук Святослав – патріарх Української греко-католицької церкви, Музичук Ганна Олегівна – чемпіонка Європи з шахів, Пульків Юрій Михайлович – художник живописець-портретист, провідний митець сучасного українського мистецтва, Кондратьєв Ярослав Юрієвич – ректор Національної академії внутрішніх справ, Колесса Філарет Михайлович – етнограф, фольклорист, композитор, музикознавець і літературознавець, Бобикевич Олекса Христофорович – священник УГКЦ і письменник, Бандера Степан Андрійович – український політичний діяч, ідеолог українського націоналістичного руху ХХ століття, голова Проводу ОУН-Б, Нижанківський Остап Йосипович – священник УГКЦ (капелан), композитор, диригент, громадський діяч, автор популярних хорових творів, Бебешко Володимир - відомий український звукорежисер музичний продюсер  та його брат Леонтій (псевдонім – Левко Дурко) – український  співак, шоумен.
    Хочу звернути увагу на моє рідне й миле село – Угольна, яке виховало доктора фізико-математичних наук Вігака Василя Михайловича0 кандидата хімічних наук Пищик Анну Василівну, кандидата фізико-математичних наук Микитина Михайла Йосиповича та сучасних письменників: Пастуха Романа Івановича та Михайлюка Климентія Івановича.
    Ось що пише в своєму вірші «Угольна» Роман Пастух:
У лісі над Сельським потоком
Тінь предків, століть течія
Звідтіля пішла праведним кроком
Предвічна Угольна моя
Навкруг велетенського дуба,
Де церква до неба сія
І сниться з могил її згуба,
Воскресла Угольна моя.
Гостинцем із синього бору
Здолавши чужинця-змія.
Ступає з надією вгору
Квітуча Угольна моя.
Негідний звання її сина,
Хто любить  у ній своє я.
Велика Вітчизна – Вкраїна,
Мала – це Угольна моя.
       Стрийщина відома своїми культурно-історичними пам’ятками, особливо це стосується сіл Воля-Задеревацька, де розташована музей-садиба Степана Бандери, до якої з усіх куточків Україна та зарубіжжя відвідують туристи для ознайомлення з національно-визвольним рухом 1940-1950рр.  та села Розгірче, яке зберегло пам’ять про ватажка опришків Олекси Довбуша.
      Мій рідний край – це надзвичайно чиста і праведна земля, яка виростила багато видатних людей, але головне, що вони є справжніми патріотами, тому що земля з таким багатим історичним минулим виховує в кожному щиру любов до тих людей, які дали нам шанс на життя…
Категорія: Словосвіт - 1 | Додав: Адмін (16.11.2011) | Автор: Мальва
Переглядів: 1485 | Рейтинг: 3.3/31
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Випадкове фото
Пошук
Останні коментарі
 
 
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz