Меню сайту
Категорії розділу
Вільна творчість [7]
Для розміщення публікацій поза конкурсами, для тих, хто просто бажає ознайомити спільноту зі своєю творчістю
Журналістська робота [13]
есе, нарис, інтерв`ю
Літературний твір [70]
новела, оповідання, гумореска, оригінальний жанр
Словосвіт - 1 [60]
Конкурс Словосвіт
Конкурс літературної творчості «Словосвіт»
Контролюймо владу!
Про моніторинг міської ради
Друзі сайту
СтрийПорт - каталог сайтів Стрийщини
Форма входу
Помилкам бій!
  Знайшли помилку?
 Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter!

(це не стосується конкурсних робіт, за їх грамотність відповідальність несуть виключно автори, адміністрація помилок в них не виправляє, якщо маєте до них зауваження - пишіть в коментарях до твору)

  Система Orphus
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Конкурсні роботи
Головна » Статті » Словосвіт - 1

Стрий – місто, в якому хочеться жити
«Стрий – місто, в якому хочеться жити»
Часом буває так : ти ідеш по вулиці і думаєш, що було тут, за цими мурами нових будівель та грубими прошарками асфальту, сотні років тому? Кожне місто має свою особливу історію, легенду, яка несе у собі дух минулого, а без минулого ми – ніхто.
До великої кількості міст України , належить невеличке місто Стрий. Ми знаємо, що нашому місту вже сотні років. Цілком ймовірно, що Стрий має ще старішу історію, адже ж ми вшановуємо кожного року його пам'ять від написання першої згадки про рідне місто Стрий, що варто зауважити.
Ще з давніх-давен місто Стрий контрастно відрізнялось від інших галицьких міст. Стрий є одним із перших по всій Україні, що отримав офіційний статус міста. Це був провінційний осередок , який кишів великими тогочасними діячами. Приблизно на території парку ім. Тараса Шевченка стояв замок, який , на жаль, був розібраний ще за часів правління Австрійської Імперії. Відомою є ще така інформація, що один із політичних та економічних правителів того часу перебудував цей замок на палац. Та на превеликий жаль цей замок був повністю зруйнований , тому ніхто з сучасних істориків не знає яким він був насправді , лише знайшли певні планування в архівах у Варшаві. З року в рік воно переходило з одних рук у інші то до Польщі, то до Австрійської Імперії. У зв’язку з цим воно було багато разів спалене, спустошене, так що приходилось знов і знов відбудовувати його. Можна зауважити те, що Стрий жив насправді, адже він відновлювався і відновлювався ,незважаючи на важкі перебудови та події.
Однією із загадкових та нерозкритих ремарок міста Стрия є ратуша, яка на превеликий жаль, була цілковито зруйнована. Це була красива висока вежа , з якої голосили трубачі на ціле місто та окраїну. Вона була розташована на площі ринок,де збирались купці із всієї Європи, адже ми знаємо що ще від давніх часів і до тепер наше місто є великим торговим вузлом.
Прогулюючись вулицями міста ми можемо помітити красиві будинки , тобто вілли. Їхніми прикрасами є стара черепиця, гостроверхі дахівки , вітражні вікна. Часом йдучи, можна помітити як крізь протоптаний та заїжджений асфальт видніється стара бруківка. Стрий був центром повіту , тому саме тут збиралась вся знать Стрийщини. Архітекторами нашого міста являються великі митці з Польщі, Австрії, Англії , та можна дивитись не надто глобально, адже наша місцевість також багата на талановитих та знаменитих людей.
З початком Першої Світової Війни наше місто було захоплене російською владою. В цей час було зруйновано багато будівель, вулиці були перейменовані на честь російських діячів, було знищено багато пам’яток культури. Незважаючи на тогочасну скрутну ситуацію, місто продовжувало існувати. Воно було знане, як одне із найважливіших осередків національного руху в Галичині. Саме в нас , на теренах площі ринок, вперше в Україні замайорів жовто-блакитний стяг.
Місто Стрий дало Україні великих політичних та економічних діячів, які прославились своєю ерудицією, мудрістю та силою духу. Один із найвидатніших вважається Михайло Грушевський.Певний період часу він жив у нашому місті разом із своєю сім’єю перед тим як іммігрувати за межі країни. На мою думку, він є одним із тих, хто збагачував та наповнював культуру нашого краю, та не обійшлось і без того, що він зробив певний внесок у економічний та політичний розвиток Стрия. Його нащадки дотепер проживають у нашому рідному місті, на Ясній Поляні, так називається їхня вілла.
Ще одним із провідних діячів Стрия та цілої України являється Степан Бандера. Це людина з великої літери, без якої невідомо що було б Україною ,зокрема з нами . Він мав великий вплив на політичний розвиток нашої країни. Бандера є засновником українського національного руху. Окрім того він навчався у міській гімназії, теперішня загальноосвітня школа №7 . З часом у місті Стрий розвинувся найбільший осередок Пласту, після Львова. Степан Бандера був учасником актуального тепер куреня старших пластунів «Загін Червона Калина».
Ми можемо гордитись , що живемо у такому славетному місті Стрий, яке відіграло першочергову роль у розвитку подій нашої Держави. Назнаючи минулого, ми не можемо іти у майбутнє. Особисто я справді горджусь тим, що моє коріння тут, у місті Стрий. Часом я глибоко жалкую , що не могла побачити та відчути рутини минулих літ нашого міста, адже вона була наповнена різноманітними захоплюючими подіями та цікавими постатями. Проходячи вулицями цього міста, я відчуваю себе піднесено: яка тут архітектура; чого лише вартує осінній парк ім. Т. Шевченка; а коли проходжу повз музичну школу, то серце починає так сильно калатати , чуючи як чиїсь невгамовні пальці безперервно скачуть по клавішах фортепіано. Стрий – це місто в якому справді хочеться жити!
Категорія: Словосвіт - 1 | Додав: Течія (13.11.2011) | Автор: Течія
Переглядів: 4189 | Рейтинг: 2.0/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Випадкове фото
Пошук
Останні коментарі
 
 
Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz